2010. augusztus 4., szerda
KVADRÁT:>Minőséget hoz az életünkbe !
Önkormányzati választások
Önkormányzati választások
Sólyom László államfő az önkormányzati képviselők és polgármesterek választásának időpontját 2010. október 3-ra tűzte ki. Úgy néz ki, hogy a négy parlamenti párt megnevezte budapesti főpolgármester-jelöltjét, s lassan kialakul a vidéki jelöltek névsora is.Ön kire fog szavazni?
Szavazható: 2010. augusztus 02—2010. augusztus 08.2010. 31. heti országos kérdés
4.56%
Budapesten szavazok a FIDESZ jelöltjére, Tarlós Istvánra.
6.24%
Budapesten szavazok az MSZP jelöltjére, Horváth Csabára.
1.68%
Budapesten szavazok a Jobbik jelöltjére, Staudt Gáborra.
1.76%
Budapesten szavazok az LMP jelöltjére, Jávor Benedekre.
18.23%
Vidéken a Fidesz jelöltjére szavazok majd.
13.03%
Vidéken az MSZP jelöltjére szavazok majd.
9.51%
Vidéken a Jobbik jelöltjére szavazok majd.
3.04%
Vidéken az LMP jelöltjére szavazok majd.
28.14%
Még nem tudom kire szavazok. / Más jelöltre fogok szavazni.
13.83%
Nem megyek el az önkormányzati választásokra.
2010. augusztus 3., kedd
2010. augusztus 2., hétfő
Eltévedt Lelkek ? >> Fogyatékos gyermekek ?
FELHÍVÁS
A nemzetközi helyzet feszült. Számunkra idegen pénzügyi szervezetek megpróbálnak közvetlenül beleavatkozni Magyarország politikájába, megszorítást és a bankadó eltörlését követelve. Hatalmas nemzetközi nyomás nehezedik a kormányra. Nem szabad, hogy a külföldi érdekek győzzenek!
Ebben a helyzetben - pártállástól függetlenül - kötelességünk a magyar kormány mellett kiállni és a magyar érdekek képviseletében támogatni.
A Váralja Szövetség petíció formájában útjára indította a "Nyilatkozat a Magyar Köztársaság nemzeti önrendelkezéséről" című dokumentumot.
Internetes aláírásgyűjtésünk akkor lesz eredményes, ha ahhoz minél többen csatlakoznak.
Fogjunk össze! MOST CSAK MAGYARORSZÁG SZÁMÍT!
Írja alá petíciónkat Ön is itt: http://www.varaljaszovetseg.hu/02
Barátsággal:
Váralja Szövetség
Két hét múlva postázzák a választási értesítőket
Az önkormányzatok két hét múlva hétfőn kezdik postázni az értesítőket és ajánlószelvényeket az október 3-án tartandó önkormányzati választásokra; ekkor indul el a "verseny" az ajánlásokért. A személyre szóló, a választás időpontját és helyét (és a személyes adatokat is) tartalmazó értesítőt, és az ajánlószelvényeket a választópolgárok egy borítékban kapják majd meg augusztus 16-a és 19-e között. Augusztus 20-a állami ünnep, így az önkormányzatoknak most a korábbi öt helyett négy nap alatt kell végezniük a kiküldéssel. Az értesítők és ajánlószelvények kézbesítésével a helyi választási irodák megbízhatják a postát, vagy a polgármesteri hivatal munkatársait, de jelölőszervezet vezetője vagy tagja nem bízható meg ezzel a feladattal.
A szelvényekért versengő jelölő szervezetek és a jelöltek megbízottai, ahogy korábban is, várhatóan már az első napokban megkezdik az ajánlószelvények "begyűjtését".
A gyűjtésben résztvevőknek azonban most nehezebb dolguk lesz, mint az elmúlt 20 évben bármikor, mert a nemrég elfogadott új jogszabályok a megyei közgyűlés tagjainak és a főpolgármester jelölése esetében lényegesen több érvényes ajánláshoz kötik a jelöltek indulását, mint a korábbi választásokon.
Így ahhoz, hogy valaki főpolgármester-jelölt lehessen, tehát elindulhasson a megmérettetésen, a budapesti választópolgárok 2 százalékának ajánlását kell, hogy megszerezze. Ez azt jelenti, hogy körülbelül 27 ezer fővárosi választó ajánlására van szükség, míg korábban elegendő volt ennek a negyede is. (A korábbi szabályozás még csak fél százalékot írt elő.)
A megyei önkormányzati képviselőket megyei listán választják a választópolgárok, listát az a jelölőszervezet állíthat, amely a választókerület választópolgárai 1 százalékának ajánlását összegyűjtötte, korábban mindössze a választók 0,3 százalékának ajánlására volt ehhez szükség.
A választópolgárok a borítékban - attól függően, hol élnek - legfeljebb három ajánlószelvényt kapnak. Tízezernél kisebb illetve tízezernél több lakosú településen voksolók az egyiken a polgármester személyére, a másikon az önkormányzati képviselő, a harmadikon a megyei listára tehetnek ajánlást. A megyei jogú városokban lakók azonban csak két ajánlószelvényt kapnak: ezeken a polgármester személyére és az önkormányzati képviselő személyére tehetnek ajánlást. A fővárosiak három szavazólapot kapnak: az egyiken polgármestert ajánlhatnak, a másikon a képviselő-testület egy tagját és a harmadikon főpolgármestert ajánlhatnak.